Sosyal Medya Duvarı Oluşturmak

Okuma Süresi: 2 dak

İş dünyası müşterilerinin dikkatini çekebilmek için sürekli yenilik arayışındadır. Bir işletme sahibiyseniz, bu yenilik arayışına kayıtsız kalmak gibi bir şansınız yoktur ve sürekli canlı tutulan bir rekabet ortamında, sosyal medya duvarı gibi son çıkan iş dünyası trendlerini düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir. Son zamanlarda en çok dikkat çekenler arasında gösterilen trendlerden bir tanesi de özellikle etkinlik ve tanıtımlarda sıkça rastladığımız sosyal medya duvarlarıdır.

Sosyal medya duvarı nedir?

Sosyal medya duvarı gerçek zamanlı olarak büyük bir dijital ekranda bir etkinlik hakkında müşterilerin sosyal medya gönderilerinin kümülatif bir beslemesidir. Örneğin, duvar içeriklerini hashtag’ler aracılığıyla getirebilir ve etkinlik sırasında büyük bir ekranda sergileyebilirsiniz. Sunulan sosyal medya akışının kaynağı Instagram, Facebook, Twitter veya Pinterest gibi herhangi bir sosyal medya platformundan olabilmektedir.

Sosyal medya duvarı dev ekranda bazı katılımcıların coşkusunu sergilediği, diğer katılımcıların etkinlik hakkında paylaşımda bulunmalarını sağlayan ve eğlenceli bir etkinlik görselliği sunduğu için genel olarak kullanıcıların epey ilgisini çeken bir yöntemdir. Sosyal medya duvarının interaktif özellikleri tanıtım yapan firmalara sunduğu en önemli avantajlardan birisidir.

Sosyal medya duvarı oluşturmak için en iyi araçlar

Sosyal medya duvarı oluşturmak için kullanılan pek çok farklı araç vardır. Bu araçların opsiyonel özellikleri çok fazla olduğundan, işletmelerin verdiği hizmetler ile uyumlu olması açısından en doğru aracı bulmak için öncesinde biraz araştırma yapmak gerekmektedir.

Taggbox

Taggbox sosyal medya duvarı oluşturma ve görüntüleme için uçtan uca çözümler sunar. Örneğin Instagram duvarı oluşturarak kitlelerin ilgisini çekmek, potansiyel müşterilere erişmek veya daha geniş kitlelere firma tanıtımı yapmak mümkündür. Taggbox sayesinde, önde gelen sosyal medya ve dijital platformlardan en inanılmaz verileri toplayabilir ve tek bir ekran üzerinden sunabilirsiniz.

Dilerseniz hedef kitlenizin yalnızca en değerli ve premium içeriği görmesini sağlamak üzere otomasyon seçenekleri içeren gelişmiş denetleme aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca sosyal duvarınızı temalar, düzenlemeler, stiller, renkler ve arka planlar ile kişiselleştirebilirsiniz.

Tagboard

Tagboard bir etkinlik ile ilgili en doğru hashtag’leri bulmanızı ve tüm tweet’lerinizi, Instagram fotoğraflarınızı ve Facebook gönderilerinizi tek bir sosyal medya duvarında birleştirmenizi sağlayan bir araçtır. Bu tür gelişmiş sosyal medya duvarları hashtag’leri çok etkili bir biçimde kullanmaktadır. Tagboard ayrıca çeşitli ilanları duvarınızda yayınlanmadan önce kontrol etmenize ve düzenlemenize yarayan çeşitli şablonlar sunar.

CurationWall

Curationwall önceden belirlenen hashtag’leri takip eden ve gerçek zamanlı içerik küratörlüğü sağlayan bir platformdur. Curationwall ayrıca etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında katılımcılardan veri toplayarak özet akışı içinde anketler ve anketler oluşturmanıza olanak tanır. Son derece interaktif özellikler sunan Curationwall ayrıca, kullanıcı gönderi istatistiklerine ve anket yanıtlarına dayalı raporlar oluşturmanıza yardımcı olan sağlam bir analitik arka panele sahiptir.

Walls.io

Wall.io sınırlı sayıda biçimlendirme seçeneğine sahip, ücretsiz kullanım sunan bir sosyal ağ duvarıdır. Etkinliklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz otomatik kaydırma işleviyle birden fazla sosyal medya hesabından gelen yayınlar ve hashtag’leri tek bir duvarda görüntülemek mümkündür.

Tint

Tint sosyal medya duvarlarına yalnızca hashtag’leri ve gönderileri taşımaz. Bu araç aynı zamanda SMS mesajlarını ve video dosyalarını da birbiriyle ilişkilendirerek sunan daha kapsamlı bir sosyal medya duvarı aracıdır. Misafirlerin şahsen doldurdukları formlar ve anketler de dokunmatik ekranlarda görüntülenebilmektedir.

Socialwall.me

Socialwall.me hashtag’ler yerine API aracılığıyla bağlanan ve kullanıcıya içeriğinin duvarda nasıl görüntülendiği konusunda daha fazla bilgi ve kontrol sağlayan başka bir sosyal medya duvarı platformudur. API bağlantısı sayesinde müşteriler, raporlama esnasında çok daha fazla ölçümleme verisinden yararlanabilmektedir. Ayrıca API entegrasyonu, otomatik kaydırma gibi duvarda animasyon, kaydırma veya diğer görsel tasarım efektlerini oluşturmak için Java’yı kullanmanıza da olanak tanır.

Sonuç

Etkileşimli sosyal medya duvarları, etkinlik anındaki katılımcıların hemen dikkatini çekmektedir. Sosyal medya duvarları kullanıcı katılımını ve interaktifliği ciddi oranda arttırabilen bir yöntemdir. Ayrıca kullanıcılarınız arttıkça, yarattığınız etki de buna oranla artmaktadır. Sosyal medya duvarını düzenli olarak etkinliklerinde kullanan firmaların zamanla görsel malzeme biriktirdiğine de şahit olunuyor. Örneğin bir önceki etkinlikte toplanan gönderiler, videolar, görseller ve diğer tanıtım ögeleri sonraki etkinliklerin sunumlarını çok estetik bir hale getirerek zenginleştiriyor. İşletmenizin faaliyet alanını ve markanızın sunduğu hizmetleri göz önünde bulundurarak artık siz de gereksinimlerinize en uygun olan sosyal medya duvarını seçebilirsiniz.

Bu Bilgileri Faydalı Buldunuz mu ?
Hayır

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız paylaşılmaz. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.