Site Kuralları ve Gizlilik Politikası

Dijital Panelim (Dijitalpanelim.Com) bir Mimarobot Ltd. girişimidir. Mimarobot Ltd. (Bundan böyle kısaca “Mimarobot” olarak anılacaktır.), 2016 senesinden beri başta yapı sektörü firmaları olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin dijital mecradaki görünürlüklerini arttırmayı amaçlayan, hedef odaklı tanıtım hizmetleri sunar.

Dijitalpanelim.Com (Bundan böyle kısaca “Dijital Panelim” olarak anılacaktır.), dijital tanıtım hizmetlerinin kapsadığı tüm alanlarında yer alanların istek, ihtiyaç ve sorunlarının tek bir platform üzerinden karşılanması amaçlanarak kurulmuş, etkileşimli ve etkileşimsiz içeriğe sahip bir web sitesidir. Sitede hesap oluşturup kullanıcı olarak işlem yapmak mümkündür. Sistemimizi kullanmaya başladığınız andan itibaren, site içerisinde herhangi bir zamanda ilan edilerek yürürlüğe girmiş olan kural ve şartları okumuş, anlamış ve kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaksınız. Bu kural ve şartların sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız veya bunlara tabi olmak istemiyorsanız site içerisindeki işlemlerinize derhal son verebilirsiniz. Mimarobot, Dijitalpanelim.Com sitesinin Hizmet Sözleşmesini, Tarife Özelliklerini, Site Kullanımına İlişkin Genel Kuralları, KVKK Açıklamasını ve Gizlilik Politikalarını herhangi bir zamanda ve herhangi bir ön bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Bu kapsamda yapılacak olan değişiklikler sitede yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girmiş olacaktır. Lütfen siteyi kullanmaya başlamadan önce ve kullandığınız sürelerde, site kullanımına ilişkin bilgilerin yer aldığı bölümleri düzenli olarak kontrol ediniz.

1- Dijital Panelim sitesini kullanan herkes kendi özgür iradesi ile iş, işlem ve yorum yapmaktadır. Dijital Panelim’in herhangi bir şahıs, kurum ve hizmeti önermek veya teşvik etmek gibi bir misyonu yoktur ve hiçbir şekilde belirli bir kurum, ürün veya şahısa yönlendirme amacı taşımamaktadır. Kullanıcıların çevreleri ile arasındaki iletişim ve ilişkiler tamamen kendi takdir ve sorumluluklarındadır.
2- Dijital Panelim, site içeriğinin güncel ve doğru bilgileri içermesi için çaba göstermektedir. Ancak sitede yer alan bilgilerin doğru, tam ve eksiksiz ve belirli bir ticari amaca yönelik olduğuna dair hiçbir garanti verilmemektedir. Bu nedenle, siteyi kullanan ve/veya sitede yer alan bilgilere istinaden işlem yapan herkes kendi özgür algısı, iradesi, bilgisi ve değerlendirmesi temelinde karar alarak hareket edecektir. Kullanıcıların karar ve işlemlerinin maddi ve manevi sonuçları ve sorumluluğu kendilerine aittir.
3- Dijital Panelim platformunu kullanarak sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan herkesin, sosyal medya ağlarının kullanım kurallarına ve dürüstlük prensibine uyması, başkalarının kişilik haklarına saygı göstermesi ve hiçbir gerçek ya da tüzel kişiliğin itibarını zedelememesi beklenmektedir. Bu temelden hareketle, gerek ziyaretçi gerekse kullanıcı üye olarak siteyi kullanımınız sırasında, site kurallarına, sözleşme hükümlerine, yasalara ve ahlaki değerlere uygun davranmanız ve haksız rekabete yol açabilecek içerik ve eylemlerden kaçınmanız gerekmektedir.
4- Her kullanıcı, siteye yüklediği içerik, bilgi, medya ögesi ve yorumlardan sorumludur. Başka sitelerden kopyalanan içeriklerin kullanılması, Dijital Panelim’in ve üçüncü şahısların telif haklarını ihlal eden paylaşımlarda bulunulması, gerçeğe aykırı, yanıltıcı, aldatıcı, cezai veya hukuki yaptırımlara yol açacak içerik ve eylemler hem kanunların hem de site kurallarının ihlali niteliğindedir. Her bir kullanıcı, siteye eklediği gerek görsel gerekse sözel nitelikteki içerik nedeniyle Dijital Panelim’in ve/veya üçüncü şahısların uğrayabilecekleri tüm maddi ve manevi zarar ve ziyanların, hukuki ve cezai sorumlulukların doğrudan muhatabıdır.
5- Dijital Panelim’in kullanıcılarının paylaşım içeriklerini, bilgi ve yorumların doğruluğunu, hukuka uygunluğunu kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Ancak Dijital Panelim içerikleri kontrol etme ve kendi takdirine bağlı olarak uygun görmediği içeriği yayınlamama veya yayından kaldırma, bu tür içeriği yükleyen kullanıcıların üyeliğini iptal etme ve/veya siteye erişimini engelleme hakkına sahiptir. Dijital Panelim’in bu denetim ve takdir hakkı, hiçbir şekilde Dijital Panelim’in sorumluluğunu doğurmayacak ve/veya kullanıcıların sorumluluğunu azaltmayacaktır.
6- Gerek Dijital Panelim sitesinde gerekse Dijital Panelim üzerinden bağlantı kurulan diğer sitelerde yer alan fikir, görüş ve düşünceler tamamen bunları yükleyen ve yayınlayan kişilerin şahsi fikir, görüş ve düşünceleridir ve sahibini bağlar. Dijital Panelim’in bu içerikler ve diğer sitelerin kullanım ve güvenlik kural ve uygulamaları ile ilgili hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
7- Dijital Panelim her zaman üyelerine en kapsamlı hizmeti kesintisiz olarak vermeye çabalasa da sitenin hatasız, kesintisiz ve tamamen güvenli olarak çalışacağı garantisini vermemektedir. Site içerisinde sunulan bazı özelliklerin farklı sosyal ağlar ve/veya üçüncü parti hizmet entegrasyonları ile uyum içinde çalışması gerektiğinden, panel üzerinde devamlı bir şekilde güncelleme ve optimizasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu güncellemeler esnasında bazı fonksiyonların çalışmasında aksaklıklar yaşanabilmektedir ve bu sebeple sunulan özelliklerden bazıları bir süreliğine işlevini yerine getiremeyebilir. Dijital Panelim bu özellikleri tekrar işlevsel hale getirmek üzere çaba gösterecektir, ancak bu durumdan dolayı kullanıcıların karşılaşacağı maddi veya manevi sorunlar nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
8- Dijital Panelim herhangi bir zamanda ve üyelerine bir ön bildirimde bulunmadan sunulan hizmetler, panel özellikleri ve/veya tarifelerin içeriğini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Ayrıca teknik veya hukuki nedenlerle sitenin bazı işlevlerine, belirli bölümlerine veya tamamına erişimi geçici süreliğine veya kalıcı bir biçimde kapatabilir.
9- Sitenin virüs ve benzeri zararlı içeriklerden korunması için tedbirler alınmakla birlikte, Dijital Panelim tarafından bunların tamamen bertaraf edildiğine ilişkin bir taahhütte bulunulmamaktadır. Bu nedenle, her bir kullanıcının kendi koruma sistemlerini oluşturmak için gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Dijital Panelim, kullanıcıların karşılaşacağı maddi veya manevi sorunlar nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
10- Genel Kural ve Şartlara, Üyelik Sözleşmesi hükümlerine ve kanun ve genel ahlaka aykırı hareket edenler, gerek üçüncü şahısların gerekse Dijital Panelim’in bu nedenle uğradıkları tüm maddi ve manevi zararları tazminle yükümlüdür.

 

Son Güncelleme: 14.06.2023

Bu sözleşme, Dijitalpanelim.Com sitemizdeki hizmetlerden yararlanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

Dijitalpanelim.Com sitesine üye olup, Kullanıcı olarak katılan gerçek kişilerin 18 yaşını doldurmuş ve hukuki işlem yapabilme ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir.

Dijitalpanelim.Com sitemizin (Bundan böyle kısaca “Dijital Panelim” olarak anılacaktır.) Ana Sayfasında yayınlanan Açıklamalar ve Site Kuralları sayfasında yayınlanan belgeler (Genel Kurallar, Tarife Özellikleri, Gizlilik Politikası ve KVKK) bütünlük teşkil etmekte ve bu Hizmet Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır (işbu Sözleşmede topluca “Temel Hükümler” olarak anılacaktır).

İşbu Hizmet Sözleşmesini kabul etmeniz ile birlikte, Site içerisinde yer alan tüm Temel Hükümleri okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılacaksınız. Sitede belirtilen koşulları sağlamıyorsanız veya sitede yayınlanan Temel Hükümlerle bağlı olmayı kabul etmiyorsanız, lütfen işleme devam etmeyiniz.

1- Bu Hizmet Sözleşmesinin (“Sözleşme”) tarafları Mimarobot Ltd. (Bundan böyle kısaca “Mimarobot” olarak anılacaktır.) ile Siteye üye olan gerçek ve tüzel kişilerdir.

2- Üyeler, Dijital Panelim sitesinde üye olarak kabul edildikleri andan itibaren; Kullanıcılar ise, Dijital Panelim sitesini kullanmaya başladıkları andan itibaren Temel Hükümlerde yer alan şartlarla bağlı olmayı kabul etmiş sayılacaklardır.

3- Bu Hizmet Sözleşmesinde kullanılan;

“Hizmet Sağlayıcı”/”Mimarobot”, Muradiye Bayırı Sok. No:49 Teşvikiye İstanbul adresinde kurulu bir şirket olan ‘Mimarobot İnteraktif Mimarlık Hizmetleri Ltd. Şti.’;

“Web Sitesi”/”Site”, Hizmet Sağlayıcıya ait olan www.dijitalpanelim.com internet sitesi;

“Kullanıcı Üye”, Üyelik işlemlerini tamamlamak ve işbu Sözleşmeyi kabul etmek suretiyle, Mimarobot tarafından sunulan hizmetleri kullanan, temyiz kudretine sahip gerçek kişi veya tüzel kişi;

“Üye İçeriği”, Üyelerin Site üzerinden yayınlanmak üzere ekledikleri, bir sınırlama getirmeksizin tüm paylaşım, mesaj, yorum, fotoğraf, video gibi bilgiler de dahil, yazılı, görsel, işitsel tüm bilgi ve veriler;

“Üye Bilgileri” Üyelerin kendi istekleri ile verdikleri, bir sınırlama getirmeksizin isim, iletişim bilgileri de dahil, tüm şahsi ve şirket bilgileri;
anlamına gelir.

4- Dijitalpanelim.Com, üyelerinin sosyal medya hesaplarını tek bir panel üzerinden yönetebildikleri, tanıtım stratejileri geliştirmelerini kolaylaştıran ve otomasyon altyapısı sayesinde sosyal paylaşımlarını daha düzenli/verimli bir şekilde önceden planlamalarına olanak sağlayan çok işlevli bir sosyal medya yönetim aracıdır.

5- Mimarobot, Sitede sunulan hizmetleri kullanan üyelerin sosyal medya içeriklerinin sağlayıcısı olmadığı gibi, herhangi bir şahıs, kurum ve hizmeti önermek veya teşvik etmek gibi bir amaç da taşımamaktadır. Bu nedenle, ticari ve hukuki ilişki hizmet tarafları arasında kurulur ve Mimarobot bu ilişkilerin ve hizmetlerin tarafı değildir ve bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

6- Mimarobot, Üyelerine takipçi veya etkileşim artışı garantisi vermemektedir. Dijital Panelim sitesi üzerinden yapılacak işlemlerde karar ve takdir sorumluluğu ve olası riskler tamamen Üyelere aittir. Üyelerin Dijital Panelim sitesi üzerinden kurdukları ilişkiler veya paylaşım yaptıkları sosyal kanallar üzerinde yayınlanan görüş, yorum ve etkileşimler nedeniyle uğrayacakları veya 3. şahıslara verecekleri dolaylı veya doğrudan maddi ve manevi zararlar ve ticari kayıplardan Mimarobot’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

7- Üyeler, Dijital Panelim sitesinde beyan edecekleri ve listeleyecekleri tüm Üye İçeriklerinin ve Üye Bilgilerinin güncel, doğru ve eksiksiz olmasını sağlamakla yükümlüdür. Mimarobot’un içerik, bilgi, yorum ve paylaşımların doğruluğunu, hukuka uygunluğunu kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

8- Dijitalpanelim.Com’a Üye olurken paylaşacağınız kişisel bilgileriniz sitemizin Gizlilik Kurallarına tabidir. Üyelik bilgileri Dijital Panelim sitesi üzerinden yapılacak işlemlerin sorumluluğunu ilgili Üye taşır. Bu nedenle, Üyelerin şifre, parola, kullanıcı adı gibi bilgilerinin güvenliğini sağlamaları ve bunların başkalarının eline geçtiğini düşündükleri durumlarda da değiştirmeleri gerekmektedir.

9- Mimarobot içerik, bilgi, yorum ve paylaşımları kontrol etme ve kendi takdirine bağlı olarak uygun görmediği halde bu tür içeriği yükleyen kullanıcıların üyeliğini iptal etme ve/veya siteye erişimini engelleme hakkına sahiptir. Ancak Mimarobot’un bu denetim ve takdir hakkı, hiçbir şekilde Mimarobot’un sorumluluğunu doğurmayacaktır. Gerçek olmayan, hukuka aykırı veya yanıltıcı içerik, bilgi, yorum ve paylaşımlar nedeniyle diğer üyelerin veya 3. Kişilerin uğrayabileceği zararlardan bu tür İçerikleri giren Üye sorumludur.

10- Üye olsun ya da olmasın, tüm Kullanıcılar sistemi kanunlara, dürüstlük kurallarına ve genel ahlak ilkelerine uygun olarak kullanmak zorundadır. Dijital Panelim sitesi kullanıcılarının üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını, kişilik haklarını ve güvenliklerini zedelememesi gerekmektedir. Üyeler girdikleri her türlü içeriğin fikri mülkiyet haklarının bizzat kendisinde olduğunu ve tüm sorumluluğu üstlendiğini kabul ve taahhüt eder. Suç teşkil eden veya kanunlara, dürüstlük kurallarına ve genel ahlak ilkelerine aykırı İçeriklerden, münhasıran İçerik sahipleri sorumludur. Mimarobot, adli ve resmi makamlarca talep edilen kimlik bilgilerini ilgili makamlara sağlayacaktır.

11- Mimarobot yönetimi Dijital Panelim sitesinde dilediği paylaşım kanalını, hizmet türünü, panel özelliğini, sosyal medya hesabını, üyelik profilini veya diğer bir bölümü kullanıma kapatabilir, sakıncalı bulduğu taktirde bir üyenin hesabını sonlandırıp, sisteme girişini engelleyebilir. Bu işlemler ile ilgili olarak Mimarobot’un bildirimde bulunma, tarife bedelinin iadesini yapmak veya gerekçe gösterme zorunluluğu yoktur.

12- Dijital Panelim sitesi aracılığı ile sosyal medyada kanuna ve site kurallarına aykırı, rencide veya rahatsız edici, olumsuz bir İçerik paylaşıldığını düşünüyorsanız destek merkezimiz üzerinden site yönetimine şikayette bulunabilirsiniz. Site yönetimi şikayetleri düzenli olarak incelemekte ve kendi takdirine bağlı olarak işlem yapmaktadır.

13- Mimarobot, Dijital Panelim sitesinin hatasız, kesintisiz ve güvenli olarak çalışacağı garantisini vermemektedir. Mimarobot, site içerisinde değişiklik yapma, sistemi geçici olarak durdurma veya sona erdirme haklarına sahiptir. Üyeler, böyle bir durumda ya da herhangi bir güvenlik açığı oluşmasından Mimarobot’un hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul ederler.

14- Dijital Panelim sitesinde reklamlar veya üçüncü şahısların sitelerine bağlantılar yer alabilecektir. Sitenin düzenine ve Sitede yer alacak reklam ve bağlantılarla ilgili münhasır takdir yetkisi Mimarobot’a aittir.

15- Mimarobot, Üyeler tarafından siteye yüklenen İçerikler üzerinde sınırsız ve süresiz, her türlü kullanım ve silme hakkına sahiptir. Siteye İçerik yükleyen tüm Üyeler bu hususu önceden kabul ve taahhüt etmektedirler.

16- Her kullanıcı, siteye yüklediği içerik, bilgi ve yaptığı yorum, paylaşımlardan kendisi sorumludur. Başka sitelerden kopyalanan içeriklerin kullanılması, Mimarobot’un ve üçüncü şahısların telif haklarını ihlal eden paylaşımlarda bulunulması, gerçeğe aykırı, yanıltıcı, aldatıcı, cezai veya hukuki yaptırımlara yol açacak içerik ve eylemler hem kanunların hem de site kurallarının ihlali niteliğindedir. Her bir kullanıcı, siteye eklediği gerek görsel gerekse sözel nitelikteki içerik nedeniyle Mimarobot’un ve/veya üçüncü şahısların uğrayabilecekleri tüm maddi ve manevi zarar ve ziyanların, hukuki ve cezai sorumlulukların doğrudan muhatabıdır.

17- Üyeliğinizi dilediğiniz zaman destek merkezimiz ile iletişime geçerek sona erdirebilirsiniz. Bunun için üye menüsünde yer alan ‘Hesabımı Sil’ butonunu kullanabilir veya Destek Merkezi ekibimize ulaşıp, “Üyelikten çıkma talebi” konulu ve “kullanıcı adınız / e-posta adresinizi” içeren bir mesaj göndermeniz yeterlidir. Üyeliğinizi sona erdirmeniz, üyelikten çıkma tarihine kadar siteye yüklemiş olduğunuz bütün dosya ve verilerin tamamının sunucudan silinmesine yol açacaktır.

18- Tarife süresi biten veya üyelikten çıkarılan kullanıcılarımızın sunucumuz ve veritabanımız üzerinde kayıtlı olan bütün yazılı metinleri, görsel, işitsel veya video dosyaları, planlama verileri ve sistemde kayıtlı diğer içerikleri sunucudan geri dönüşü olmayacak biçimde silinecektir.

19- Siteye üyelik ücretsizdir. İlk defa üye olan bir kullanıcı, deneme amacı ile 10 gün boyunca sistemden ücretsiz olarak faydalanabilir. Bu deneme süresinin bitiminde sistemi kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, kendilerine en uygun olan tarife seçeneğini seçmek suretiyle Dijital Panelimin sunduğu hizmetleri kullanmaya devam edebilirler.

20- Deneme süresinin bitiminden evvel herhangi bir tarife satın almayan üyelerimizin panellerine erişimi kısıtlanır ve kullanıcının siteye yüklemiş olduğu bütün ayarlar, dosya ve verilerin tamamı sunucudan geri dönüşü olmayacak biçimde silinir.

21- Sisteme içerik yükleyen ve sosyal medya kanallarında paylaşım yapan her Üye, yüklediği yazılı, işitsel ve görsel içeriğin hukuki ve cezai sorumluluğunu kendisi taşır, Mimarobot’un bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

22- Dijital Panelim aracılığı ile yapılan sosyal paylaşımların sosyal kanallar üzerinden alacağı etkileşimler bu hesapların etkinliklerini görüntüleyen veya takip eden diğer sosyal mecra kullanıcılarının takdirinde olup gönderilere yapılan etkileşimin sonuçları ve sorumluluğu da Kullanıcılara aittir. Mimarobot üyeler ve diğer sosyal medya kullanıcıları arasında kurulan sosyal, ticari veya hukuki ilişkinin tarafı değildir.

23- Din, dil, ırk ayrımına yönelik olan, genel ahlak kurallarına uygun olmayan, cinsel ve pornografik içerikler ve/veya nefret söylemi içeren yazı, görsel, video veya diğer medya ögelerinin paylaşımı tespit edilirse bu kullanıcıya bağlı bütün sosyal hesapların paylaşım faaliyetleri ve panel işlevleri durdurulur, kullanıcının üyeliği ve tarife süresi anında sona erdirilir.

24- Tarife satın alan kullanıcınınların site kurallarını ihlal etmesi durumunda, Mimarobot katılımcının üyeliğine son verme ve panele erişimini kapatma hakkına sahiptir. Bu işlemler ile ilgili olarak Mimarobot’un bildirimde bulunma veya gerekçe gösterme zorunluluğu yoktur. Site kurallarına uyulmaması veya işbu sözleşmenin ihlal edilmesi sebebiyle tarife süresinin bitiminden evvel üyeliği sonlandırılan kullanıcılara hiç bir şekilde geri ödeme / para iadesi yapılmaz.

25- Mimarobot, Dijital Panelim sitesi aracılığı ile sunduğu hizmetlerin tamamını veya herhangi bir bölümünü herhangi bir zamanda (hizmet’in belirli özelliklerini sınırlandırmak veya sonlandırmak da dahil) geçici veya kalıcı olarak, kullanıcılarına bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya durdurma hakkını saklı tutar. Mimarobot hizmetin ücretli işlevleri veya hizmete erişiminizin veya hizmet kullanımınızın askıya alınması veya feshedilmesi dahil olmak üzere hizmette yapılacak herhangi bir değişiklikten sorumlu olmayacaktır. Bu durumda tarife ücretleri kullanıcıya iade edilmez.

26- Kullanıcılarımız hesap ve şifre gizliliğini korumaktan yalnızca kendileri sorumludur ve ilgili hesap üzerinden gerçekleşen tüm faaliyetlerin sorumluluğunu da kabul etmiştir. Kullanıcıların, sisteme giriş araçlarının güvenliğinin saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcıların ve/ veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden Mimarobot’un doğrudan ya da dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Hesaplarının bir sebepten artık güvende olmadığına inanan kullanıcılarımız, en kısa zamanda bizimle Destek Merkezimiz üzerinden iletişime geçerek bu durumu ekibimize haber vermeli ve önlem alınmasına dair taleplerini bildirmelidir.

27- Farklı tarife özelliklerine göre tarife ücretleri de değişkenlik göstermektedir. Hem bireysel kullanıcılar hem de firmalar için aylık veya yıllık bazda tarife ödeme opsiyonunun yanısıra, kredi kartı, BKM Express ve, İyzico hesabı ile ödeme seçenekleri ve taksitlendirme olasılığı mevcuttur.

28- Mimarobot verilen hizmetlerin fiyatını belirleme hakkını saklı tutar. Güncel fiyatlandırma bilgileri için şu adreste bulunan tarife özellikleri ve fiyatlandırma sayfamızı periyodik olarak kontrol etmenizi öneririz: https://uye.dijitalpanelim.com/pricing

29- Aboneliğinizi iptal ettiğiniz taktirde, mevcut tarife fiyatından vazgeçmiş sayılırsınız. Daha sonraki bir tarihte tarifenizi yeniden etkinleştirirseniz, mevcut fiyatlandırma bilgilerine erişmek için lütfen https://uye.dijitalpanelim.com/pricing adresini kontrol ediniz.

30- Mimarobot verilen hizmetlerin herhangi bir özelliği için ücretleri değiştirebilir. Mimarobot, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, uygun gördüğü bir müşterisine farklı özelliklerde ve farklı fiyatlarda promosyon teklifleri yapabilir. Bu promosyon teklifleri, size yapılmadığı sürece sizin için geçerli veya kullanımınız için uygun olmayacaktır.

31- Tarife özellikleri, teklif içerikleri ve tarife bedelleri herhangi bir zamanda Mimarobot tarafından revize edilip, güncellenebilir. Güncel fiyat bilgilerine erişmek için lütfen düzenli olarak https://uye.dijitalpanelim.com/pricing adresini kontrol ediniz.

32- Tarife yenileme zamanı geldiğinde, tarife ödeme işlemi yapılmaz veya sisteme tanımlanan ödeme yönteminin artık geçerli olmadığı durumlarda, Mimarobot kullanıcı hesabını ve ilgili hesap ile ilişkili her türlü dosya, bilgi veya kullanıcı içeriğini, kullanıcıya karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden silme hakkını saklı tutar.

33- Dijital Panelim sitesi tarafından sunulan hizmetler, kullanıcılarımızın üçüncü taraf olarak tanımlanan sosyal medya platformları (Instagram, Twitter, Facebook, Threads, Telegram, Linkedin, Whatsapp, Youtube, Google My Business ve Pinterest) üzerinden paylaştıkları gönderilerin yönetimine yardımcı olur. Üçüncü taraf hizmetlerini kullanımınız, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının ek koşullarına tabidir ve belirtilen sosyal medya platformlarının içeriğinizi nasıl kullandıkları üzerinde Mimarobot’un hiçbir kontrolü veya sorumluluğu yoktur.

34- Kullanıcılarımızın, üçüncü taraf olarak tanımlanan sosyal medya platformları (Instagram, Twitter, Facebook, Threads, Telegram, Linkedin, Whatsapp, Youtube, Google My Business ve Pinterest) üzerinden oluşturdukları hesaplar üzerinde Mimarobot’un bir kontrolü veya sorumluluğu yoktur. Üçüncü tarafların sağladığı hizmetler, Dijital Panelim sitesinin kontrolünde değildir ve Dijital Panelim, herhangi bir üçüncü taraf faaliyetlerinden veya dışa aktarılan bilgileri kullanmasından sorumlu değildir.

35- Paylaşım hizmetleri başka web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bağlantılı web siteleri Dijital Panelim sitesinin kontrolü altında değildir ve Dijital Panelim bu sitelerin içeriklerinden sorumlu tutulamaz.

36- Kullanıcılarımız içerik veya bilgi paylaşımı yaparken üçüncü taraf olarak tanımlanan sosyal medya platformlarının hizmet ve kullanım şartlarının yanısıra gizlilik politikasını da okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmalıdır. Zira kullanıcının sosyal paylaşımı gerçekleştikten sonra, Dijital Panelim sitesinin paylaşılan içerik ve bilgiler üzerinde hiçbir kontrolü olmayacaktır.

37- Dijital Panelim sitesi tarafından sunulan hizmetleri kullanarak, sitemiz aracılığı ile gönderi paylaşımı yaptığınızda, gönderilerinizi yönetmemiz için bize yetki vermiş olursunuz. Bu yetki içeriklerinizi daha geniş kitlelere iletmeyi, çoğaltmayı, uygun şekilde gösterilmesini sağlamak amacıyla biçimlendirmeye yönelik değiştirmeyi, kullanıcı içeriğini tamamen veya kısmen herhangi bir medya formatında ve herhangi bir medya kanalı aracılığıyla dağıtmayı kapsar.

38- Dijital Panelim sitesi tarafından sunulan hizmetleri kullanarak paylaşım yapan kullanıcılarımız, kendi gönderilerinden sadece kendileri sorumludur. Kullanıcılarımız telif hakkı yasalarını ihlal etmemeli, içerik yönergelerine uyulmalı ve sitemizi veya hizmetlerimizi zararlı materyal yayınlamak, insanları taciz etmek, spam göndermek veya diğer yasaklanmış faaliyetlerde bulunmak için kullanmamalıdır. Mimarobot’un kullanıcılarının gönderilerini izleme, faliyetlerini takip etme veya gönderi içeriğindeki yanlışları tespit etme/düzeltme yükümlülüğü yoktur.

39- Sosyal medya kanalları (Instagram, Twitter, Facebook, Threads, Telegram, Linkedin, Whatsapp, Youtube, Google My Business ve Pinterest) spam gönderileri önlemek ve sahte hesap kullanımını engellemek adına çeşitli önlemler uygulamaktadır. Şayet sosyal medya aktiviteleriniz şüpheli olarak algılanırsa, hesabınız belirli bir süre için bloke edilebilir veya süresiz olarak engellenebilir. Dijital Panelim sitesinin, üye ve kullanıcılarının gönderilerini izleme, faliyetlerini takip etme veya gönderi içeriğindeki yanlışları tespit etme/düzeltme yükümlülüğü olmadığı gibi, kullanıcıların sosyal medya hesaplarına yukarıda belirtilen sosyal medya kanalları tarafından uygulanabilecek bloke, engelleme ve diğer cezai işlemler ile ilgili bir sorumluğu bulunmamaktadır.

40- Sosyal medya kanalları (Instagram, Twitter, Facebook, Threads, Telegram, Linkedin, Whatsapp, Youtube, Google My Business ve Pinterest)  üzerinden yapılan paylaşımların şüpheli olarak algılanmaması, belirli bir süre için bloke edilmemesi veya süresiz olarak engellenmemesi için kullanıcılarımız aşağıda belirtilen 5 maddeyi ciddiyetle önemsemeli ve uygulamalıdır:

 • Sahte hesaplar üzerinden kullanıcıları rahatsız edecek spam gönderiler yapmamak.
 • Yeni oluşturulmuş hesaplardan ziyade, daha eski hesaplar üzerinden paylaşım yapmak.
 • Her zaman sosyal medya kanallarının üyelik, gizlilik ve kullanım kurallarına uygun davranmak.
 • Bir kaç saniye ara ile, aynı hesap üzerinden arka arkaya defalarca gönderi yapmamak.
 • Bitly, Shortio, Cuttly gibi link kısaltma hizmetlerini sürekli bir biçimde kullanmamak.

41- Dijital Panelim sitesi satın alınan tarife özellikleri doğrultusunda Instagram, Twitter, Facebook, Threads, Telegram, Linkedin, Whatsapp, Google My Business, Youtube ve Pinterest hesapları ile kullanılabilmektedir. Panel aşağıda belirtilen hesap türlerini destekler:

 • Instagram ( Kişisel / İşletme )
 • Twitter ( Kişisel / Profesyonel )
 • Facebook ( İşletme / Gruplar )
 • Linkedin ( Kişisel / İşletme )
 • Whatsapp ( Kişisel / İşletme )
 • Telegram ( Kişisel / İşletme )
 • Youtube ( Kişisel / İşletme )
 • Pinterest ( Tüm Panolar )
 • Google My Business ( İşletme )

42- Dijital Panelim sitesi 41. Maddede belirtilen bütün sosyal kanalların standart gönderi formatlarını destekler:

 • Instagram ( Medya / Hikaye / Reel / Çoklu Görsel / Yazı / İlk yorum / Konum )
 • Twitter ( Medya / Çoklu Görsel / Bağlantı / Yazı )
 • Facebook ( Medya / Çoklu Görsel / Bağlantı / Yazı )
 • Linkedin ( Görsel / Çoklu Görsel / Bağlantı / Yazı )
 • Whatsapp ( Görsel / Video / Bağlantı / Yazı )
 • Telegram ( Görsel / Bağlantı / Yazı )
 • Youtube ( Video / Bağlantı / Yazı )
 • Pinterest ( Görsel / Bağlantı / Yazı )
 • Google My Business ( Görsel / Bağlantı / Yazı )

Medya paylaşımları satın alınan tarife özellikleri doğrultusunda, görsel veya video formatlarını içerebilmektedir.

43- Satın alınan tarifenin özelliklerine göre kullanıcının hesabına tanımlanan sosyal medya kanalları, kanal başına eklenebilecek hesap adetleri, izin verilen paylaşım çeşitleri, azami dosya ebadı, toplam medya depolama alanı, desteklenen medya formatları, Dropbox desteği, görsel düzenleme aracı, öncelikli destek hizmeti, logo ekleme, aylık whatsapp gönderi ve grup oluşturma limitleri veya toplam whatsapp bağlantı ekleme kotaları değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanıcı veya üyelerimiz tarife içerikleri ve özelliklerini iyice inceledikten sonra kendileri için en uygun olan paketi seçmelidirler.

44- Tarife değişikliği yapmak, daha fazla sosyal hesap yönetmek veya ekstra özellikler içeren farklı bir tarifeye geçiş yapmak isteyen kullanıcılarımız Destek Merkezimiz ile iletişime geçerek yıllık özel tarife teklifi talep edebilmektedir. Yıllık özel tarife tekliflerinin geçerlilik süresi, teklifin oluşturulma tarihinden itibaren 10 gün kadardır. Bu süre içerisinde ödemesi tamamlanmamış olan tekliflerin bir geçerliliği kalmaz.

45- Hesabına tanımlı, aktif bir tarifesi bulunan kullanıcılarımız diledikleri zaman aynı tarifeden satın alarak tarife sürelerini aylık veya yıllık bazda uzatabilmektedirler.

46- Hesabına tanımlı, aktif bir tarifesi bulunan kullanıcılarımız diledikleri zaman başka bir tarife çeşidi satın alarak tarife özelliklerini değiştirebilmektedirler. Bu durumda yeni satın alınan tarifenin özellikleri geçerli olacaktır. Var olan eski tarifeden kalan süre ise, yeni tarifeye uyarlandıktan sonra, toplam tarife süresine aktarılır.

47- Dijital Panelim sitesi kullanıcılarının aktif tarife süresinin bitimine 3 gün, 2 gün ve 1 gün kala tarife yenileme zamanının geldiğini bildiren hatırlatma e-posta mesajları göndermektedir. Tarife süresi bitiminden evvel bir ödeme ve tarife yenilemesi gerçekleşmez ise Dijital Panelim sitesi kullanıcının panel verileri, dosyaları ve kullanıcı bilgilerini sunucularından silme hakkına sahiptir.

48- Tarife süresi bitmeden evvel tarifesini yenilemeyen kullanıcılarımızın panel verileri, dosyaları ve kullanıcı bilgileri sistemimizden geri dönüşü olmayacak bir biçimde silinir. Veri kaybı yaşamak istemeyen kullanıcılarımız tarife süreleri sona ermeden evvel mutlaka yeni bir tarife satın alarak üyeliklerini uzatmalıdır. Aksi halde silinen veri, bilgi ve dosyalar ile ilgili kullanıcının yaşayacağı kişisel veya ticari olumsuzluklardan Mimarobot Ltd. sorumlu değildir.

49- Dijital Panelim sitesi kullanıcı hesapları ile ilişkili e-posta adreslerine belirli aralıklar ile çeşitli iletiler göndermeye yetkilidir. Bu iletiler sunduğumuz hizmetlerimizin yanı sıra, indirim fırsatları, yenilikler, güncel yazılar ve üçüncü tarafların faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmeleri içerebilir. Gönderilen e-postanın en alt kısmında bulunan abonelikten çıkma talimatlarını izleyerek, dilerseniz e-posta gönderilerimizi almamayı tercih edebilirsiniz.

50- Bütün soru ve önerileriniz için, bizimle Destek Merkezimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Kusursuz bir destek almak için, destek formunu kullanmalısınız. Genellikle sorularınız 24 saat içerisinde mutlaka yanıtlanır. Aynı konu ile ilgili birden fazla mesaj göndermeniz bu süreci hızlandırmayacaktır. Telefon ile destek ve bilgilendirme hizmeti verilmemektedir.

51- Destek Merkezi ekibimiz kullanıcılarımıza yardımcı olabilmek için gerekli özen ve özveriyi sağlamakta ve tarafımıza iletilen bütün soruları en kısa zamanda cevaplamaya odaklanmıştır. Bunun yanısıra zaman zaman oluşan yoğunluk ve teknik aksaklıklardan ötürü gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcılarımız sabırla beklemeli ve aynı konu ile ilgili birden fazla mesaj göndermemelidir. Aksi halde e-posta adresleri spam olarak algılanabilir ve sonraki mesajları otomatik olarak bloke edilebilir.

52- Mimarobot, Kullanıcı’ların işbu Hizmet Sözleşmesi’ni ve/veya, Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet’lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı’lar, fesih sebebiyle, Mimarobot’ın uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır:
a) Kullanıcı’nın, herhangi bir yöntem kullanarak, Site’nin işleyişini zarara sokacak davranışlarda bulunması,
b) Kullanıcı’nın kendisi için oluşturulmuş üyelik hesabını başkasına kullandırması,
c) Kullanıcı’nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan faliyetlerde bulunması.

53- Sözleşmenin Feshi İşbu Hizmet Sözleşmesi, Kullanıcı Site’ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı’nın üyelik süresinin dolması veya geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde İşbu Hizmet Sözleşmesi sona ermiş sayılacaktır.

54- Mücbir Sebepler Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Mimarobot, işbu Hizmet Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Mimarobot için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme ya da temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Mimarobot’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

55- Fikri Mülkiyet Hakları kapsamında Dijital Panelim sitesinin (tasarım, metin, imge, html kodu, Php kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları (Mimarobot’ın telif haklarına tabi çalışmalar) Mimarobot’a ait olarak ve/veya Mimarobot tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Kullanıcı’lar, Mimarobot bilgilerini ve Mimarobot’in telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz, ya da başkasının Mimarobot’un Hizmet’lerine erişmesine veya kullanmasına izin veremez; aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Mimarobot’dan talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır.

56- Kullanıcı’lar ve Mimarobot hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur. Hizmet Sözleşmesi’nin onaylanması ve uygulanması sonucunda, ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi doğmaz.

57- Mimarobot, Dijital Panelim sitesi tarafından sağlanan hizmetler kapsamında Kullanıcı’lar ve üçüncü taraflar arasında ortaya çıkan uyuşmazlıklarda, arabulucu veya hakem sıfatlarıyla görev almaz.

58- Tüketici hakları iade kurallarına göre satın alınan bir ürün veya hizmet keyfi olarak iade edilemez ve ödenen bedel geri talep edilemez. Para iadeleri ancak ayıplı mal kapsamına girdiği takdirde geçerli olmaktadır. Böyle bir durum yaşandığı taktirde, iade işlemi Mimarobot tarafından onaylandıktan sonra ve kullanılan hizmet süresinin maliyetinin düşülmesini takiben, kısmi bir geri ödeme yapılması mümkün olabilir. Para iadesi talebi yalnızca ödemenin yapıldığı banka kartına veya ödeme sistemine yapılır. Örneğin EFT/Havale işlemi ile ödeme yapıldıysa, para iadesi ilgili banka hesabına gönderilir. Kredi kartı ile yapılan ödeme işlemlerinin iadesi ise tekrar kredi kartına yapılır. Fakat mobil ödeme ile yapılan ödemelerin hiçbir şekilde iadesi mümkün değildir.

59- Mimarobot’un sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcılar, Mimarobot’un yazılı onayı olmadan, Hizmet Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler. Kullanıcıların, Site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanıcı, Mimarobot ve/ veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Mimarobot ile doğrudan ve/ veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Mimarobot, Kullanıcı’ların Hizmet Sözleşmesi hükümlerine ve/ veya hukuka aykırı olarak site üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/ veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Aksine hareket edenler hakkında Mimarobot her türlü dava, şikayet ve rücu haklarını saklı tutar.

60- Mimarobot, Temel Hükümlerde dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler, sitede yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecektir.

61- Mimarobot’un taraf olduğu tüm ihtilaf ve uyuşmazlıklarda Mimarobot kayıtları münhasır delil teşkil eder.

62- Dijital Panelim sitesi ile ilgili tüm ihtilafların veya işbu Sözleşmeden uygulanmasından ve yorumundan kaynaklanan tüm uyuşmazlıkların halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

Son Güncelleme: 14.06.2023

Tarifelerin hizmet kapsamları birbirinden farklıdır. Lütfen tarife seçimi yaparken tarafınıza sunulacak hizmetin özelliklerini detaylı şekilde inceleyiniz.

KARŞILAŞTIRMA ÜCRETSİZ Deneme EKO Tarife TRIO Tarife MULTI Tarife
Tarife Süreleri 10 Gün Aylık / Yıllık Aylık / Yıllık Aylık / Yıllık
Aylık Fiyatlar --- 1200TL/Ay 2400TL/Ay 3600TL/Ay
Yıllık Fiyatlar --- 1000TL/Ay 2000TL/Ay 3000TL/Ay
Sosyal Kanal (*) facebook insta telegram linkedin pinterest gmb youtube wapp facebook insta facebook insta linkedin pinterest wapp facebook insta telegram linkedin pinterest gmb youtube wapp
Sosyal Hesap 8 Adet 3 Adet 15 Adet 30 Adet
Medya Türü Görsel + Video Görsel Görsel + Video Görsel + Video
Medya Alanı 50MB 250MB 1000MB 1500MB
Dosya Ebatı 3MB 5MB 10MB 20MB
Limitsiz Gönderi Ok Ok Ok Ok
Limitsiz Planlama Ok Ok Ok Ok
Takvim Görünümü Ok Ok Ok Ok
Detaylı Raporlama Ok Ok Ok Ok
Taslak Özelliği Ok Ok Ok Ok
Görsel Düzenleme Ok Ok Ok Ok
Adobe Express Ok Ok Ok Ok
İçerik Kaydetme Ok Ok Ok Ok
Logo Desteği Ok Ok Ok Ok
Karakter Sayacı Ok Ok Ok Ok
Gönderi Sonuçları Ok Ok Ok Ok
İşlem Kayıtları Ok Ok Ok Ok
Proxy Koruması Ok Ok Ok Ok
Proxy Paneli Ok Ok Ok Ok
Yapay Zeka Desteği Ok Ko Ok Ok
Whatsapp βeta Ok Ko Ok Ok
Grup Oluşturma Ok Ko Ok Ok
Dropbox Desteği Ok Ko Ok Ok
Toplu Gönderi Ok Ko Ko Ok
Öncelikli Destek Ko Ko Ko Ok
OpenAI ile Oluştur İçerik --- İçerik İçerik
OpenAI Token 5000/Ay --- 20000/Ay 50000/Ay
Whatsapp Gönderi 100/Ay --- 30000/Ay 200000/Ay
Whatsapp Grup 1 Adet --- 10 Adet 20 Adet
Whatsapp Grup Kotası 100 Kişi --- 3000 Kişi 10000 Kişi

(*) : Facebook, Instagram, Telegram, Linkedin, Twitter, Whatsapp, Google My Business, Youtube ve Pinterest

Daha fazla sosyal hesap yönetmek veya ekstra özellikler içeren farklı bir tarifeye geçiş yapmak için Destek Merkezimiz ile iletişime geçerek özel teklif alabilirsiniz.

Sunduğumuz tarifelerin en güncel fiyat bilgilerine tarifeler sayfasından erişebilirsiniz.

Ücretsiz denemek ister misiniz? Paneli 10 gün boyunca tamamen ücretsiz kullanmak için sadece giriş yapmanız yeterlidir.

 

Son Güncelleme: 14.06.2023

1- Üyelik işlemleriniz sırasında ve üyeliğiniz devam ederken kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekebilecektir. Dijital Panelim, üyelerin kişisel bilgilerini korumak için özen ve çaba göstermektedir. Dijital Panelim’in aldığı güvenlik önlemlere rağmen, veritabanına yönelik kötü niyetli girişimler söz konusu olabilir ve kişisel bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçebilir. Bu nedenle, güvenlik sistemlerinin aşılamayacağına ilişkin bir güvence verebilmesi mümkün değildir ve Dijital Panelim da bu durumlardan ve sonuçlarından sorumlu değildir. Üyelerimizin de, sistemde tanımladıkları kullanıcı adı ve şifrelerini özenle korumaları ve üçüncü şahısların eline geçmesini önlemek için gerekli önlemleri almaları gerekmektedir.
2- Gerek kişisel bilgileriniz gerekse IP adresleriniz yoluyla siteyi kullanım bilgileriniz Dijital Panelim tarafından, sistemin ve hizmetlerin geliştirilmesi, istatistiksel çalışma yapılması, kampanya, tanıtım ve bilgilendirme amaçları için sadece Dijital Panelim tarafından kullanılabilecek ve kayıt altına alınabilecektir. Kullanıcı iletişim bilgileri, gerekli durumlarda kullanıcı ya da ziyaretçi ile iletişime geçilmesi amacıyla kullanılabilir. Web sitesine ilişkin bilgilendirme amaçlı e-posta ve bülten almak istemiyorsanız, kullanıcı ayarları bölümünden veya e-postada yer alan bağlantı üzerinden bizimle iletişime geçerek, üyelikten çıkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
3- Dijital Panelim, bilgilerinizi sizin onayınız olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır. Ancak Dijital Panelim, yürürlükte olan mevzuat gereği zorunlu olduğu hallerde, idari ve adli makamların Dijital Panelim’den talimatı gereği ve kullanıcıların haklarının korunması amacıyla, üye ve kullanıcı bilgilerini açıklayabilecek ve bundan dolayı üyelere karşı hiçbir sorumluluğu bulunmayacaktır.
4- Dijital Panelim sitesi, kullanım kolaylığı amacıyla çerezler (cookies) kullanmaktadır. Sitemizde yer alan reklamlar da çerez veya diğer sistemler kullanabilecektir. Çerezler tanıma amaçlı bilgisayarınıza yerleştirilen metin dosyaları olup kişisel bilgileri toplamaz. Çerezlerin kullanımı ve bilgilerin toplanması sizin internet tarayıcısı üzerinden yapacağınız güvenlik ayarlarınıza bağlıdır. Bu nedenle, çerezlerin toplanmasına izin verip vermemek de sizin kendi kararınızla ayarlarınızda yapacağınız değişikliğe bağlıdır.
5- Web Sitesinde reklam göstermek üzere üçüncü bir firmadan hizmet alma hakkımız saklıdır. Demografik veriler ile profil verileri de Web sitesi üzerinden ya da tarafından toplanabilir. Bu veriler, strateji oluşturma ve hizmet önceliklendirme amaçları ile kullanılmaktadır. Bu bilgiler, genel, kimlik belirtmeyecek ve toplam bazda olmak üzere çeşitli zamanlarda reklamcılar ve diğer taraflarla paylaşılabilir.
6- Dijital Panelim üzerinden bağlantı verilen diğer web sitelerinin her birinin farklı gizlilik politikaları olabilecektir ve Dijital Panelim’in bunlar ile ilgili bilgisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle, her bir web sitesinin gizlilik politikasını ayrıca incelemeniz ve değerlendirmeniz gerekmektedir.
7- Bu siteyi kullanımınız, Gizlilik Politikasında yer alan hususları okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Burada belirtilen uygulamaların sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız veya bunlara tabi olmak istemiyorsanız site içerisindeki işlemlerinize derhal son verebilirsiniz.
8- Gizlilik politikası çerçevesindeki konularınızı ve sorularınızı destek merkezimiz üzerinden bize iletebilirsiniz.
9- İşbu Gizlilik Politikası içeriği üzerinde herhangi bir şekil ve zamanda revizyon ya da değişiklik yapma hakkımız saklıdır.
10- Web Sitesinin herhangi bir kısmını Gizlilik Politikası hakkında bir değişiklik bildirimini müteakip kullanımınız ve/veya kullanmaya devam etmeniz, söz konusu değişikliği kabul ettiğiniz şeklinde değerlendirilecektir.
11- Kullanıcı profili
Üyelerimizin kendi hak ve çıkarlarını koruyabilmeleri için, web sitesine kayıt işlemi sırasında her kullanıcı kendi e-posta adresi ve şifresini belirlemektedir. Kendi belirlediği hesap bilgileri aracılığıyla platforma giriş yapan kullanıcılarımız Dijital Panelim tarafından sunulan hizmetleri kullanabilmektedir. Kullanıcılarımız giriş bilgilerini üçüncü kişilerle payşalmamalı ve korumalıdır. Platformu kullandıktan sonra kullanıcı hesabından çıkış yapmak giriş bilgilerini korumak açısından önemlidir. Kullanıcı şayet bir bilgisayarı başka bir kişiyle paylaşıyorsa veya herkesin kullanımına açık bir bilgisayar ile işlem yapıyorsa, üçüncü tarafların kendi giriş bilgilerini görmesini ve bu bilgileri kullanarak hesabına giriş yapmasını engellemeye yönelik önlemleri mutlaka kendisi almalıdır.
12- Tarayıcı aracılığı ile veri toplama ve kullanımı
Dijital Panelim kullanıcılarının tarayıcı faaliyetlerini otomatik olarak kaydedecektir. Ancak bu bilgiler yalnızca platformun kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırmak üzere kullanılır. Tarayıcı faaliyetlerinin kaydı, genel trafik analizi ve sosyal medya kanallarının kullanım oranlarını inceleme olanağını sağlamaktadır. Dijital Panelim kullanıcılarının tarayıcı faaliyetlerini üçüncü taraflar ile paylaşmaz.
13- Verilerin Silinmesi
Bir kullanıcımız üyeliğini sonlandırmak, uygulamamızı kaldırmak ve kullanıcı verilerinin silinmesini istediğinde, veri silme talebi gönderilmelidir. Kullanıcılar bunu Facebook profillerine giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Uygulamalar ve Web Siteleri sayfasındaki İstek Gönder düğmesini tıklayarak yapabilirler.
Uygulamamızı kaldırmak için şu adımları izleyebilirsiniz:
a) Facebook Girişi ile uygulamamıza giriş yapın.
b) Facebook profilinizin Uygulamalar ve Web Siteleri ayarları sekmesine gidin: https://www.facebook.com/settings?tab=applications
c) Uygulamamızı kaldırın.
d) Kaldırılan Uygulamaları ve Web Sitelerini Görüntüle bağlantısını tıklayın.
e) Açılır pencerede, uygulamanın sağındaki Görünüm düğmesine tıklayın.
f) Pencerede, veri silme talebini tetiklemek için İstek Gönder’e tıklayın.
14- Google API Hizmetleri
Dijital Panelim uygulamasının Google API’leri aracılığı ile edindiği bütün bilgilerin kullanımı, sınırlı kullanım gereklilikleri de dahil olmak üzere Google API Hizmetleri Kullanıcı Verileri Politikasına uygun bir şekilde yapılmaktadır.

 

Son Güncelleme: 10.08.2023

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) 10. maddesi uyarınca sizi kişisel veri işleme, işlenen kişisel verilerinizin aktarılması, kişisel verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebebi ile KVKK md. 11’de sayılan diğer haklarınızla ilgili olarak bilgilendirmek ve aydınlatmak isteriz. Bize sağladığınız tüm kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği konusunda azami hassasiyet gösterdiğimizi ve bu verilerin korunması için gerekli tüm teknik ve idari güvenlik önlemlerinin alındığını belirtiriz.

VERİ SORUMLUSU ve TEMSİLCİSİ                                              

“Mimarobot Ltd.” (Bundan böyle kısaca “Mimarobot” olarak anılacaktır.) veri sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda açıklanan amaçlar kapsamında; hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun bir şekilde işleyebilecek, kaydedebilecek, saklayabilecek, sınıflandırabilecek, güncelleyebilecek ve mevzuatın izin verdiği hallerde ve/veya işlendikleri amaçla sınırlı olarak 3. kişilere açıklayabilecek/aktarabileceğiz.

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMACI

Kişisel verileriniz, Mimarobot olarak sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilmeniz amacıyla KVKK ve ilgili mevzuatta düzenlenen temel prensiplere uygun olarak, açık rızanıza ve/veya tabi olduğumuz yasal mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/2’de öngörülen diğer hallere bağlı olarak işlenmektedir. Mimarobot kişisel veri işleme amaçları ;

 • Şirketimiz tarafından yürütülen ticari faaliyet gereklerinin yerine getirilmesi, ve hizmetin ifası ile şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalanmasını sağlamak,
 • Şirketimizin ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi ve raporların yapılması,
 • Şirketimizin ticari, operasyonel ve iş stratejilerinin belirlenmesi; uygun ürün, proje ve hizmetlerin belirlenmesi,
 • Talep  ve  şikayetlerin  değerlendirilmesi,
 • Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan üçüncü kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, hukuksal süreçlerin takibi ve mevzuattan doğan hakların tesisi, kullanılması ve korunması,
 • Şirket faaliyetlerimizin, şirket prosedürleri veya ilgili mevzuata uygun olarak yürütülmesinin temini,
 • İhtiyaca göre farklılıklar arz eden sektörlerdeki iş ortaklarımız ile yürütülen işlerin icrası ve referans ilişkilerinin yönetimi,
 • Kamu Kurum ve bütün otoritelerce öngörülen bilgi paylaşımı, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerinin yerine getirilmesi,
 • Yasal mevzuattan kaynaklanan bilgi ve belge saklama yükümlülüklerinin yerine getirilmesi,
 • Finans, iletişim, pazar araştırması ve satın alma operasyonlarımızın yürütülmesi,
 • Hukuki süreçlerimizin yönetilmesi, tarafınıza kesintisiz olarak daha iyi ve güvenilir hizmet verilebilmesi amaçlarıyla 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenecektir.

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMA YÖNTEMİ VE HUKUKİ SEBEP            

Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından değişik yollardan (Mimarobot yönetim merkezi veya  diğer  alt  yüklenicileri  veya  iş  ortakları  ile  iletişime geçebileceğiniz  ofis  ve  diğer  fiziki  ortamlar,  destek  merkezi, web, internet  siteleri ve benzeri elektronik işlem platformları, sosyal medya veya diğer kamuya açık mecralar aracılığıyla veya diğer grup şirketleri veya anlaşmalı oldukları diğer kişi ve kuruluşlar kanalıyla yazılı, sözlü, ses veya görüntü kaydı veya diğer fiziksel veya elektronik ortamda vs.) elde edilebilir.

Yukarıdaki yöntemler doğrultusunda topladığımız kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen hukuki sebeplerden bir veya birkaçına dayanarak işlemekteyiz:

 • Açık rızanızın bulunması,
 • Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan kanun ve yönetmelik hükümlerinin işlemeyi gerekli kılması (Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu, İş Kanunu, İSG Yönetmeliği, Vergi Usul Kanunu, Tüketici Kanunu vs.)
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızanızı açıklayamayacak durumdayken şahsınızın veya bir başkasının yaşamı veya vücut bütünlüğünün korunması için zorunlu olması,
 • Tarafınız veya firmanızla akdetmiş olduğumuz sözleşmenin ifası için gerekli olması,
 • Yasal yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesinin gerekli olması,
 • Kişisel verinizin tarafınızca alenileştirilmiş olması,
 • Şirket olarak yasal veya sözleşmesel haklarımızın kullanılması veya korunması için gerekli olması,
 • Temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla kişisel verilerinizin işlenmesinin meşru menfaatimiz için gerekli olması.

İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILDIĞI TARAFLAR VE AKTARIM AMACI 

Kişisel verileriniz, şirketimiz tarafından hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olarak, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, net ve meşru amaçlar için, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkelerine uygun bir şekilde işlenir.

Kişisel verileriniz; şirketimiz faaliyetlerini ve iş süreçlerini devam ettirmek için yurtiçi ve/veya yurtdışında bulunan ve işbirliği yaptığımız proje ortaklarımıza, şirketimizin danışmanları, ya da çözüm ortakları,  tedarikçilerimize, sigorta şirketlerimize, noter, banka ve finans kuruluşlarına, hukuk, mali müşavirlik, vergi vb. benzeri alanlarda destek aldığımız danışmanlık firmalarımıza, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere, şirketimiz adına kişisel veri işleyen yurt içi ve/veya yurt dışında depolama, arşivleme, bilişim teknolojileri desteği (sunucu, hosting, yazılım, bulut bilişim vb.) vs. alanlarında destek aldığımız hizmet sağlayıcılarımıza, 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. Maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve yukarda belirtilen amaçlar çerçevesinde aktarılabilecektir.

ÇEREZ POLİTİKASI            

Dijital Panelim sitesini daha kullanışlı, etkili, hızlı, optimize edilmiş ve güvenli hale getirerek sizlere daha iyi hizmet vermeyi hedefleriz. Bu doğrultuda, web sitemizi her ziyaret ettiğinizde erişim ve kullanımlarınızı gösteren çerezler verileri, bizim tarafımızdan veya bizim adımıza faaliyet gösteren aracı firmalar tarafından toplanmaktadır (Google, Facebook, vs.)

Çerez (Cookie) Nedir? 

Çerezler, bir web sayfası ziyaret edildiği zaman tarayıcılardaki kullanıcıların depolandığı genelde harf ve rakamlardan oluşan çok küçük metin dosyalarıdır. Kişilerin web siteleri üzerinde aradıklarını tarayıcı geçmişinde kayıt tutar. Site üzerindeki hareketleri tarayıcı kayıtlarında tutarak bir web sitesine izin verir. Çerezler, web sitelerine aynı ziyaretçinin siteyi yeniden ziyaret ettiğini gösteren kimlik kartlarına benzetilebilir. Çerezler, ziyaretçilere ilişkin isim, cinsiyet veya adres gibi kişisel verileri içermezler. Çerezler konusundan daha detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirisiniz.

Çerezlerin Çeşitleri Ve Kullanım Amaçları 

Dijital Panelim tarafından yönetilen çerezler, Web sitesi çerezi olarak adlandırılmaktadır. Bunun dışında farklı firmalar tarafından yönetilen üçüncü taraf çerezlerinde kullanılabilmektedir. Oturum çerezleri ziyaretçinin web sitesini terk etmesiyle birlikte silinirken, kalıcı çerezler değişen sürelerle ziyaretçilerin cihazlarında kalmaktadır. Teknik çerezler, doğrulama çerezleri, hedefleme/reklam çerezleri, kişiselleştirme çerezleri ve analitik çerezlerde kullanım amacına göre çeşitlendirebileceğimiz çerez türleridir. Çerezler web sitesinin çalışması için gerekli temel fonksiyonları gerçekleştirmek, web sitesi kullanıcılarını analiz etmek, gerektiğinde web sitesinin performansını veya işlevselliğini arttırmak, kullanım kolaylığı sağlamak, kişiselleştirmeyi hedeflemek ve reklamcılık faaliyetleri gerçekleştirmek için kullanılabilmektedir.

Google ReCAPTCHA 

Güvenlik saldırılarının önlenmesine yönelik meşru menfaatimiz doğrultusunda, Dijital Panelim sitesinde Google’ın reCAPTCHA hizmetini kullanmaktayız. Bu hizmet, ilgili girdinin bir gerçek kişi tarafından mı gerçekleştirildiği yoksa uygunsuz olarak otomatik mekanik işleme vasıtasıyla mı gerçekleştirildiği arasında bir ayrım yapmak için kullanılmaktadır. İşbu hizmet IP adresi veya çerezler, tarih, tarayıcınızın dil bilgisi, kullanılan eklentiler ve bazı kod bilgilerinin gerektiğinde Google’a gönderilmesini içerecektir. Google reCAPTCHA ile ilgili ek bilgi ve Google’ın gizlilik politikası için https://policies.google.com/privacy?hl=tr

Çerez Tercihleri yönetimi

Dijital Panelim sitesinin çalışması için zorunlu olan çerezler konusunda tercih yönetimi mümkün olamamaktadır. Ek olarak bazı çerezlerin kapatılması halinde Web sitesinin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatırız. Bununla birlikte, Web sitemizi görüntülediğiniz tarayıcı ayarlarını değiştirerek tercihlerinizi kişiselleştirme hakkına sahipsiniz. Eğer kullandığınız tarayıcı bu imkânı sunmaktaysa, tarayıcı ayarlarınız üzerinden çerezlere ilişkin tercihleri değiştirmek mümkündür. Böylece, tarayıcının sunmuş olduğu imkanlara göre farklılık gösterebilmekle birlikte, veri sahiplerinin çerezlerin kullanılmasını engelleme, çerez kullanılmadan önce uyarı almayı tercih etme veya sadece bazı Çerezleri devre bırakma ya da silme imkanları bulunmaktadır. Bu konudaki tercihler kullandığınız tarayıcıya göre değişmekte olup genel açıklamaya https://www.aboutcookies.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Çerezlere ilişkin tercihleriniz, web sitemize erişim sağladığınız her bir cihaz özelinde ayrı ayrı yapılması gerekebilmektedir.

 

Son Güncelleme: 14.06.2023